Для того щоб зібрати будь-яку корпусні меблі своїми руками, вам необхідно мати мінімальний набір інструментів на кожному етапі роботи.
Загалом збірка меблів від початку і до успішного завершення проходить в п'ять етапів, таких як:

  1. вимірювання параметрів деталей;
  2. нарізка або розпил;
  3. свердління;
  4. крайкування;
  5. збірка.

На кожному з позначених процесів вам доведеться мати справу з певним набором інструментів, які допомагають організувати робочий процес, успішно просуваючись до фінішу і істотно підвищивши якість готового виробу.
Отже, на початку роботи на стадії вимірювання деталей майбутнього предмета інтер'єру кожному майстру доведеться мати справу зі сталевою стрічкової рулеткою і косинцем.
Перше пристосування повинно мати оптимальну для здійснення найбільш точних вимірів довжину про трьох до п'яти метрів. Варто звернути увагу, що якісна рулетка повинна залишатися жорсткої при мінімальному витягуванні. Ідеальним варіантом вважається прилад з вигнутим півколом полотном, ширина якого близько двох сантиметрів.
Косинець ж прийнято використовувати в якості схилу в процесі перевірки вертикальності, рівень перевірки рівності горизонтальних площин, а також для правильної і точної розмітки отворів безпосередньо перед свердлінням.
Ручний фрезер з додається набір фрез і електролобзик - незамінні помічники на етапі порізки і розпилу деталей майбутніх меблів.
Приступаючи до свердління, ви неодмінно зіткнетеся з необхідністю використання дрелі з набором свердел різного діаметра для роботи по дереву з реверсом і регулятором швидкості, а також і кернера.
Для надання деталям майбутньої меблів естетичного вигляду варто запастися наждачним папером для шліфування торців плитних матеріалів і ножем для обрізки кромки після поклейки.
Найвідповідальнішим моментом бути якісна збірка. Цей етап, мабуть, самий трудомісткий і тому вимагає максимальної кількості інструментів і зусиль самого збирача.
Отже, збираючи меблі, вам обов'язково знадобляться:
1. Гумовий молоток.
2. Невеликий і обов'язково легкий залізний молоток.
3. Викрутка.
4. Шуруповерт з реверсом і регулятором швидкості.
5. Набір шестигранних ключів.
6. пасатіжі.
7. Набір змінних біт.